Play Console Uygulama Transferi

Emre Taner Çetinkaya
2 min readDec 18, 2023

--

Herkese merhaba arkadaşlar bugün Play Console hesabınızda bulunan uygulamayı nasıl başka bir hesaba transfer edeceğimiz hakkında bilgi vereceğim.

Öncelikle aşağıda bulunan linke tıklıyoruz.

Aşağıda bulunan görsele benzer bir form ile karşılacaksınız.

1- “İşlem Kimliğiniz” bölümüne 25$ ödediğiniz ilk ücret ödemesinde bulunan “PDS” ile başlayan kodu girmeniz gerekmektedir. Bu koda pay.google.com adresinden Etkinlik bölümünde yaptığınız harcamalar kısmında bulabilirsiniz.

2-Yeni Geliştirici Hesabı bölümünme transfer edilecke hesabın play.console hesabı açıkken URL kısmında developerdan sonraki kısmı yazabilirsiniz örnek olarak https://play.google.com/console/u/0/developers/573285795********/Yukarıda 57 ile başlayan kısım yeni geliştirici hesabına ait hesap kodudur.

3-Hesabın yeni işlem kimliği kısmı için transfer edilecek olan yeni hesabın pay.google.com adresine girilir ve aynı 1. adımdaki gibi PDS kodu alınır.

Aktarım nedeni ve iş ilişkisi istediğiniz şekilde doldurabilirsiniz. Bu işlemden sonra aktarılacak olan hesaba bir mail gider ve bu mailde AKTARIMIN başlaması için KABUL ETMENİZ GEREKMEKTEDİR. Bu işlemlerden sonra 48 saat sonra uygulama transferi gerçekleşmiş olur.

Okuduğunuz için teşekkür ederim umarım, açıklayıcı bir şekilde anlatmışımdır.

--

--